Ekonomi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşımda Önemli Gelişmeler Kaybetti

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 2014 yılından bu yana kent genelinde 1.110 km sıcak asfalt serimi ve 2.995 km sathi kaplama çalışmasıyla ulaşımda önemli ilerleme kaydetti.

2014 yılında göreve başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve teknik ekibi, şehrin can damarı olan ‘ulaşım’ konusunda hayata geçirdikleri projelerle vatandaşların yaşayabileceği olası ulaşım aksaklıklarının ve yoğun trafik sorunlarının önüne geçti.

Saha ziyaretlerinde esnaf ve mahalle sakinleriyle sık sık bir araya gelen Lider Şahin ve beraberindeki teknik ekip, notlar alarak plan ve projelerine vatandaşların görüşlerine yer verdi.

2 bin 995 km sathi kaplama

Büyükşehir Belediyesi, 9 yılda 1.110 km sıcak asfalt serimi ve 2.995 km sathi kaplama ile şehrin ulaşımının konforlu ve güvenli hale getirilmesi yönünde önemli adımlar attı. Ayrıca büyükşehir, kentte 665 km yeni inşaat yolu ve bulvar açarak kilometrelerce kara yolunu kente kazandırdı. Böylece şehrin metropol kimliği güçlendi.

Köprülü kavşaklarla trafik sıkışıklığının önüne geçiliyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şehreküstü, Dedeman, Bedri İncetahtacı, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mezarlığı, Kemal Köker, Dr. Asım Güzelbey, Kahraman Emmioğlu, Beylerbeyi, Şehirgösteren, Mehmet Şimşek, Kent Hastanesi ve olmak üzere 14 kavşağı 9 yılda kente kazandırdı. Yamaçtepe. Ayrıca 4 adet köprülü kavşak projesi hazırlayan büyükşehir belediyesi, yakında BÜSEM, Kırsal Terminal, Perilikaya ve 25 Aralık Sanayi Sitesi isimli köprülü kavşakları da hizmete açacak. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu