Haber

71 ilde 360 ​​ilçede seferber olduk! Türkiye Gençlik Vakfı olarak Türkiye’miz için sahadayız.

Tüm il ve ilçelerimizden deprem bölgelerine gönderilen 1500 tır ve transit aracın yanı sıra depremzedeler; Battaniye, kuru gıda, giyim, hijyen paketi, elektrik malzemesi, ısıtıcı, çadır, atkı ve bere seti, mama içeren 645 bin koli teslim edildi.

YARDIM MALZEMELERİ ULAŞTIRILDI

Depremin olduğu günden itibaren sahada çalışarak; Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya’da “TÜGVA Destek Merkezi” kurduk. Yardım merkezlerine ulaşma imkanı olmayan vatandaşlar için Hatay, Adıyaman, Maraş ve Malatya’da faaliyete geçen 41 adet “TÜGVA Destek Mobil Marketimiz” köyden köye yardım malzemesi ulaştırıyor. Kahramanmaraş’ta depremzedeler için kurduğumuz “Hijyen Noktası” ve “İlaç Çadırı” depremzedelerin temel ihtiyaçlarını karşılamaya devam ederken, “Anne Çocuk” çadırlarımızla çocuklara oyun alanı sunarken, ürünlerimizle de destek oluyoruz. psikososyal faaliyetler.

TRAVEL’İN ICATHANE RÖMORKU BİR GÜÇ NOKTASI OLDU

Depremzedelerin çeşitli ihtiyaçlarının karşılandığı merkezlerin yanı sıra, Kahramanmaraş’ta vatandaşların şarj noktasındaki ihtiyaçlarını karşılamak için Gezgin İcathane TIR’ımızı “Enerji Noktası”na dönüştürdük. Deprem bölgesinin çevre illerinde yer alan; Sivas, Kayseri, Adana, Konya, Trabzon, Kars, Antalya, Sinop, Samsun ve Kastamonu’da 7/24 çay, sandviç, sıcak çorba ve ısınma hizmeti verdiğimiz TÜGVA Yurtlarımızda şu anda 1752 kişi konaklamaktadır.

TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN EKİPLER GELDİ

Türkiye’nin dört bir yanından gelen gruplarımız, deprem bölgesinde vatandaşlarımıza yardım etmek için var gücüyle sahada. İl temsilcilerimize ulaştırılan ihtiyaç malzemelerini AFAD uyumluluğu ile ihtiyaç bölgelerine ulaştırmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu