Haber

Başakşehir Katı Atık Transfer Merkezinde Uzun Kuyruklarda Bekleyen Şoförler Tepki Gösterdi

Başakşehir Katı Atık Transfer Merkezi önünde her gece uzun kuyruklarda beklemek zorunda kalan sürücüler, yaşadıkları duruma tepki gösterdi.

Çöp kamyonlarını boşaltmak için her akşam Başakşehir Katı Atık Aktarma Merkezi’ne gelen sürücüler, Büyükşehir Belediyesi gruplarının kendilerini saatlerce beklettiğini iddia ederek yaşadıkları duruma tepki gösterdi. Transfer Merkezi müdürü ve güvenlik görevlisi, sürücülerin derdini haber yapan muhabire engel olmak istedi. Tesisler sergilenmek istemedi.

Çöp kamyonu şoförleri Yusuf Şekeroğlu ve Gökhan Genli basına açıklamalarda bulunarak, “Biz ilçe belediyeleri olarak çöpleri toplayıp buraya İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katı atık tesisine gelip kamyonları boşaltıyoruz. Burada yaşadığımız sorun da burada yaşanıyor.” her akşam burada kuyruk oluyor en az 2 saat kuyruk beklemek kötü oluyor namaz kılmak isteyenler asfaltta namaz kılıyorlar çok şükür yiyeceğimiz suyumuz var ama her ihtiyacımızı karşılayamıyoruz başlıyoruz 17.00 mesai 03.00 04.00 buradan çıkmak gerekiyor bu zulümdür tüm ilçe belediyeleri olarak bu zulme çare bulmak istiyoruz 17.30 da işe başlıyoruz 23.30 da benim bölgem bitiyor 3 saat buraya geliyorum , 4 saat.Hep bize bu düşünceleri yaşatıyorlar.Çekim olduğu zaman medya gelir sizinle röportaj yaparız.Burası 2-3 gün boş kalır.Sonra “Bizim de bir ailemiz var. Burada da başımız dertte. Bak, kuyruğu görebilirsin. Çok yazık. Burada sıra bekleyen araçlar trafiği riske atıyor. Daha önce kazalar oldu. Sorduğumuzda hep şoför alınacak diyorlar ama aylardır bu böyle gidiyor. Gündüz de aynıdır. Artık buna bir çare istiyoruz” dedi.

cidehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu