Haber

Ali İhsan Yavuz: Seçim konusunu toz zerresi bile konuşmadık.

Türkiye tarihi deprem felaketini atlatmaya çalışırken, seçim tartışması bir anda gündemden düştü.

Akşener’in deprem öncesi belirlenen 14 Mayıs’ta seçim olmayacağına inandığını açıklamasının ardından dün akşam yeni bir gelişme yaşandı.

Eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, seçimlerin resmi tarih olan 14 Mayıs veya 18 Haziran’da yapılamayacağını ve en az bir yıl ertelenmesi gerektiğini belirtti.

Muhalefetin büyük bölümünü çeken açıklamanın ardından başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere çok sayıda siyasetçi, seçimlerin ertelenemeyeceğini, bunun anayasal olarak mümkün olmadığını ifade etti.

Konuyla ilgili ilk açıklama AK Parti’den geldi.

Hürriyet’ten Hande Fırat’a konuşan AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, parti içinde bu konunun gündemde olmadığını söyledi.

“Konuşmaya utanıyoruz”

Yavuz şu ifadeleri kullandı:

Artık hayat kurtarmakla ilgileniyoruz. Şimdiye kadar seçimle ilgili rastgele bir şeyden, bir toz zerresinden bile bahsetmedik. Bunları konuşmaktan utanıyoruz. Hepimiz beyin sarsıntısı bölgesindeyiz. Bu felaketin ortasında bunu konuşmak beyhude bir girişimdir, ölmüş ruhlarımıza bir hakarettir. Bu konuda konuşanlar kafalarını karıştırmaya çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu